Dette nettstedet oppdateres ikke lengre. Du ser nå en arkivert versjon. This website is no longer being updated. You are viewing an archived version.

Document Actions

MariClim participants

Norwegian Polar Institute  

Geir Wing Gabrielsen

geir@npolar.no +47 77750529

Project leader / seabird

Sebastian Gerland

sebastian@npolar.no +47 77750554 Sea ice physics 
Marcel Nicolaus marcel@npolar.no +47 77750551 Physical oceanography
Vigdis Tverrberg vigdis@npolar.no +47 77750541 Physical oceanography
Stig Falk-Petersen stig@npolar.no +47 77750532

Zooplankton     

Anette Wold

anette@npolar.no

+47 77750546

Zooplankton

Haakon Hop

haakon@npolar.no +47 77750522 Polar cod

Fredrik Broms

fredrik@npolar.no +47 77750561 Polar cod

Jorg Welcker

jorg@npolar.no +47 77750538 Seabirds
NTNU      

Claus Bech

claus.bech@bio.ntnu.no +47 73596275 Seabirds
IMR      

Padmini Dalpadado

padmini.dalpadado@imr.no +47 55238500 Krill
Geophysical Institute      
Harald Svendsen harald.svendsen@gfi.uib.no +47 55582644 Physical oceanography
UNIS      
Frank Nilsen frank.nilsen@unis.no +47 79023338 Physical oceanography
AWI      

Christian Haas

Christian.Haas@awi.de +49 (471) 48311128
Sea ice physics
Gerhard Kattner Gerhard.Kattner@awi.de +49 (471) 48311490 Zooplankton-lipids

Martin Graeve

Martin.Graeve@awi.de  +49 (471) 48311427 Zooplankton-lipids
SAMS      

Graham Shimmield

gbs@sams.ac.uk  +44 (0)1631559272  
Finlo Cottier Finlo.Cottier@samos.ac.uk +44 (0)1631559323 Physical oceanography
Mark Inall

Mark.Inall@sams.ac.uk

+44 (0)1631559267
Physical oceanography
Colin Griffith Colin.Griffith@sams.ac.uk

+44 (0)1631559267

Moorings
Pomona College      

Nina Karnovsky

Nina.Karnovsky@pomona.edu

+1 909 6079794

Seabirds
IOPAS      
Jan Marcin Weslawski Weslaw@iopan.gda.pl  +48 58 5517281 extention 453 Ecosystem functioning
Waldemar Walczowski walczows@iopan.gda.pl  +48 58 5517281 extention 303 Physical oceanography
Joseph Wiktor  wiktor@iopan.gda.pl  +48 58 5517281 extention 452 Phytoplankton
Slawek Kwasniewski  kwas@iopan.gda.pl +48 58 5517281 extention 454 Zooplankton
Katarzyna Blachowiak
-Samolyk
kasiab@iopan.gda.pl  +48 58 5517281 extention 453 Zooplankton
Ania Olszewska aniao@iopan.gda.pl +48 58 5517281 extention 454

Zooplankton

 
Waldemar Walczowski                walczows@iopan.gda.pl  +48 58 5517281 extention 303
Malgorzata Kitowska gosiak@iopan.gda.pl   Hydrology

Abbreviations:

NPI = Norwegian Polar Institute

NTNU = Norges Teknisk Naturvitenskapelig Universitet

IMR = Institute of Marine Research

UoB = University of Bergen

GFI = Geo-Fysisk Institutt

UNIS = University Center in Svalbard

AWI = Alfred Wegner Institute

SAMS = Scottish Association of Marine Science

IOPAS = Institute of Oceanology - Polish Academy of Science

PU = Pomona University